Ana Sayfa >Bilgi Edinin > Konut Degerleme   Üye Giriş | Üye Olun Avantajlardan Faydalanın
Konut Degerleme
 
Alacaginiz yeni konutun degerini arttiracak veya azaltacak unsurlar bulunur. Bu nedenle konut seçimi yaparken bilinçli davranmak gerekir. Satin alinacak konutun öncelikle insaat kalitesine bakilmali. Isçilik, beton, tugla, dis cephe yalitimi, iç cephe sivasi ve diger bütün unsurlar insaatin kalitesini olusturur. Yapinin projesi, zemin etüdü, deprem yönetmeligine uygunlugu, projelerin denetimi, yapinin ruhsat ve kullanim izni, yapi için kullanilan beton, yapinin projeye uygun insa edilip edilmedigi arastirilmalidir.
 
Insaat kalitesinin yaninda, binanin yasi, yüzölçümü, isinma sekli ve isi yalitimi, ses yalitimi, otopark durumu, ulasim imkânlari, cephesi ve bulundugu kat, fayansi, boyasi, badanasi, oda sayisi, mutfak ve balkonunun büyüklügü elverisliligi, manzarasi ve sosyal tesislere yakinligi göz önünde bulundurmamiz gereken diger kriterlerdir.
 
Konutun degerini arttiran faktörlerden biri de konutun çevresidir. Yatirim amaciyla bir konut aliyorsaniz, o bölgede ileride ne gibi gelismeler olacagini arastirin.
 
Tapuda belirtilen deger ile deger artis kazanci gibi hesaplamalarin yapilmasi açisindan ev satin alim sürecinde konutun degerinin dogru belirlenmesi önemlidir. Konutun degerinin dogru olarak belirlenmesi evinizi satin alirken, tapuda belirtilen deger ile deger artis kazanci gibi hesaplamalarin yapilmasi açisindan önem arz eder.


   
Önümüzdeki 6 ay içinde evinizi degistirmeyi düsünüyor musunuz?