Ana Sayfa >Mortgage Hakkinda > Sigorta > Mortgage Kapsaminda Sigorta ile Ilgili Sikça Sorulan Sorular   Üye Giriş | Üye Olun Avantajlardan Faydalanın
Mortgage Kapsaminda Sigorta ile Ilgili Sikça Sorulan Sorular
 
1.Mortgage kapsaminda hayat ve konut paket sigortasi yapilmasinin faydalari nelerdir?

Kredi tutari üzerinden, müsterinin ecelen veya kaza sonucu vefati halinde kalan borcun kefil veya varislerine müracaat edilmeden Sigorta Sirketi tarafindan ödenmesi amaciyla yaptirilan Hayat Sigortasi 1 yil boyunca insanlarin sadece kendilerini degil yakinlarina karsi olan sorumluluklarini da güvence altina alan bir sigorta türüdür. Konut Sigortasi ise Konutunuzdaki muhtemel riskleri önleyici ve siz Müsterilerimizi rahatlatacak bir güvencedir.

2.Kredi kullanilan Banka haricinde baska bir sigorta sirketinden yapilan sigorta poliçeleri geçerli midir?

Evet. Poliçenin alacaklisi Halkbank olacak sekilde, istenilen teminatlarla ve kredi riskini karsilayan tutar üzerinden  yapildigi sürece geçerlidir.

3.Kredi karsiligi tanzim edilen hayat sigortasi kredi vade süresini mi kapsiyor yoksa 1 yillik mi yapiliyor ?

Kredi Hayat Sigortasini 18 yasini doldurmus, 70 yasini asmamis ve hayati tehlike arzeden bir saglik sorunu bulunmayan herkes bu sigorta kapsamina alinabilir. Sigorta süresi maximum 5 yillik yapilir, sigorta teminati ise kredi tutari üzerinden  yillar itibariyle azalan bakiye tutarina göre tanzim edilir.
   
Önümüzdeki 6 ay içinde evinizi degistirmeyi düsünüyor musunuz?