Ana Sayfa >Mortgage Hakkında > Sigorta > Mortgage Kapsamında Sigorta ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular   Üye Giriş | Üye Olun Avantajlardan Faydalanın
Mortgage Kapsamında Sigorta ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular
 
1.Mortgage kapsamında hayat ve konut paket sigortası yapılmasının faydaları nelerdir?

Kredi tutarı üzerinden, müşterinin ecelen veya kaza sonucu vefatı halinde kalan borcun kefil veya varislerine müracaat edilmeden Sigorta Şirketi tarafından ödenmesi amacıyla yaptırılan Hayat Sigortası 1 yıl boyunca insanların sadece kendilerini değil yakınlarına karşı olan sorumluluklarını da güvence altına alan bir sigorta türüdür. Konut Sigortası ise Konutunuzdaki muhtemel riskleri önleyici ve siz Müşterilerimizi rahatlatacak bir güvencedir.

2.Kredi kullanılan Banka haricinde başka bir sigorta şirketinden yapılan sigorta poliçeleri geçerli midir?

Evet. Poliçenin alacaklısı Halkbank olacak şekilde, istenilen teminatlarla ve kredi riskini karşılayan tutar üzerinden  yapıldığı sürece geçerlidir.

3.Kredi karşılığı tanzim edilen hayat sigortası kredi vade süresini mi kapsıyor yoksa 1 yıllık mı yapılıyor ?

Kredi Hayat Sigortasını 18 yaşını doldurmuş, 70 yaşını aşmamış ve hayati tehlike arzeden bir sağlık sorunu bulunmayan herkes bu sigorta kapsamına alınabilir. Sigorta süresi maximum 5 yıllık yapılır, sigorta teminatı ise kredi tutarı üzerinden  yıllar itibariyle azalan bakiye tutarına göre tanzim edilir.
   
Önümüzdeki 6 ay içinde evinizi değiştirmeyi düşünüyor musunuz?