Ana Sayfa >Mortgage Hakkinda > Sigorta > Zorunlu Deprem Sigortasi   Üye Giriş | Üye Olun Avantajlardan Faydalanın
Zorunlu Deprem Sigortasi
 
Tapuya kayitli ve özel mülkiyete tabi tasinmazlar üzerinde mesken olarak insa edilmis binalar, bu binalar içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanilan bagimsiz bölümler ile dogal afetler nedeniyle devlet tarafindan yaptirilan veya verilen kredi ile yapilan meskenlere zorunlu olarak yapilir.

Poliçede yer alan teminatlar

Bu sigorta ile deprem, yangin, infilak ve yer kaymasi gibi felaketlerin,  sigortali binalarda dogrudan neden olacagi maddi zararlar (temeller, ana duvarlar, bagimsiz bölümleri ayiran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, merdivenler, sahanliklar, koridorlar, çatilar ve bacalarda meydana gelenler de dahil olmak üzere), sigorta bedeline kadar Dogal Afet Sigortalari Kurumu tarafindan teminat altina alinmistir.


Teminat disinda kalan haller

 • Enkaz kaldirma masraflari, kar kaybi, is durmasi, kira mahrumiyeti, alternatif ikametgah ve isyeri masraflari, mali sorumluluklar ve benzeri baskaca ileri sürülebilecek diger bütün dolayli zararlar
 • Her türlü tasinir mal, esya ve benzerleri,
 • Ölüm dahil olmak üzere tüm bedeni zararlar
 • Manevi tazminat talepleri

 • Sigorta bedeli

  Sigorta bedeli, sigorta edilen meskenin yapi tarzi için Hazine Müstesarligi tarafindan yayinlanan "Zorunlu Deprem Sigortasi Tarife ve Talimati"nda belirtilen metrekare bedeli ile ayni meskenin beyan edilen brüt yüzölçümünün çarpilmasi sonucu bulunan tutardir.


  Bu poliçeye sahip olmak için...

  Size en yakin Halkbank Subesine basvurmaniz yeterlidir. Poliçeniz, basvurdugunuz subede riskleriniz aninda teminat altina alinarak en kisa sürede size ulastirilacaktir. 


  Ödemeler

  DASK sigortasi zorunlu ve 1 yillik bir sigorta olmasi nedeniyle, poliçe primi pesin olarak tahsil edilir.


  Yillik Hayat Sigortasi

   
  Yillik Hayat Sigortasi, 1 yil süreyle insanlarin sadece kendilerini degil, yakinlarina karsi olan sorumluluklarini da güvence altina alan bir sigorta türüdür. Sigortali kisinin, sigorta süresi içerisinde ecel veya kaza sonucu vefati halinde menfaattarlarina, sigorta giriste belirledigi teminat, tazminat vefati halinde menfaattarlarina, sigorta giriste belirledigi teminat, tazminat olarak ödenir.
   
  Bu poliçeye sahip olmak için...
   
  Size en yakin Halkbank Subesine basvurmaniz yeterlidir.
  Poliçeniz, basvurdugunuz subede riskleriniz aninda teminat altina alinarak en kisa sürede size ulastirilacaktir.
   
  Ödemeler
   
  Poliçe primi pesin olarak tahsil edilir.


     
  Önümüzdeki 6 ay içinde evinizi degistirmeyi düsünüyor musunuz?